24 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszej parafii. Jest to szczególny dzień dla całej naszej wspólnoty, ponieważ przeżywaliśmy doroczny odpust parafialny oraz jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. dr. Roberta Pochopnia.
Odpust parafialny jest wyjątkowym świętem wspólnoty wiernych zgromadzonej wokół swojego patrona. To czas dziękczynienia za otrzymane łaski, umocnienia więzi z parafią oraz okazja do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Jest to także moment odnowienia naszej wiary i przypomnienia sobie, że jako wspólnota jesteśmy wezwani do wspólnego podążania drogą Ewangelii.
Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił jubilat – ks. dr Robert Pochopień. W swoim kazaniu wspomniał postać bł. ks. Władysława Bukowińskiego – „Apostoła Kazachstanu”, który swoim życiem dał świadectwo niezłomnej wiary, odwagi i całkowitego zawierzenia Bogu.
Ks. Robert zwrócił się również w szczególny sposób do ludzi młodych, zachęcając ich, aby nie bali się zaufać Panu Bogu, jeśli słyszą Jego głos i odkrywają w sercu powołanie do służby kapłańskiej lub życia konsekrowanego. Podkreślił, że kapłaństwo nie jest drogą łatwą, ale jest drogą piękną, pełną sensu i radości płynącej z oddania życia Chrystusowi i drugiemu człowiekowi.
Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę oraz obecność podczas tej wyjątkowej uroczystości. Niech św. Jan Chrzciciel wyprasza naszej wspólnocie potrzebne łaski, a ks. Robertowi niech dobry Bóg błogosławi i obdarza zdrowiem oraz siłami na kolejne lata kapłańskiej posługi.

